Blog

Sevgili ebeveynler Minik Balonlar Anaokulu olarak bu bölümde eğitim kadromuzun ve konusunda uzmanların sizler için geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın gelişimi ,eğitimleri ve sağlıkları konularında hazırlamış oldukları yazıları bulabileceksiniz.

Uzmanlarımız tarafından hazırlanan yazıların çocuklarımızı büyütürken bizlere ve sizlere yol göstereceğine inanmaktayız.

cocuk-egitimi-uzman-yazilari

Çocuklar İçin Ne Geçmiş Vardır Nede Gelecek

Çocuklar İçin Ne Geçmiş Vardır Nede Gelecek

Çocuklar bizlerin aksine geçmişte ya da gelecekte yaşamazlar. Şimdiki anın tadını çıkarabilme yeteneğiyle doğarlar. Farkındalık ustası çocuklar, daha sonra geleceği hayal etmeyi ve geçmişe bakmayı öğrenirler. Farkındalık alıştırmaları ile çocukların kendiliğinden sahip oldukları bu güçlerini koruyabilmelerini hedefliyoruz.

Çocuklarda Öfke

cocuklarda-ofke

ÇOCUKLARA ÖFKELERİYLE BAŞA ÇIKMALARINDA NASIL YARDIMCI OLUNABİLİR...

Temel duygularımızdan biri olan öfke, normal ve sağlıklı bir duygudur. Yapmamız gereken öfkeyi yok etmek değil, öncelikle öfkenin altında yatan sebebi keşfetmek ve çocuğa öfkesini sağlıklı bir şekilde ifade etmesi için yol göstermek.

Okul Öncesinde Oyunun Önemi

okul-oncesinde-oyunun-onemi

Okul öncesi çocuğun en büyük gereksinimi olan oyun, en iyi öğrenme aracıdır. Son zamanlarda hem eğitimciler hem de anne babalar arasında 0-6 yaşın öğrenmeye en açık dönem olduğu bilgisinden hareketle; çocukların oyun zamanları, öğrenme faaliyetlerine ayrılmaktadır.

Sosyal Medya ve Çocuklarımızın Resimleri

Sosyal Medya ve Çocuklarımızın Resimleri

Sizlerle biraz eskiye gideceğiz, teknolojinin hayatımıza yeni yeni girdiği akıllı telefonlardan fotoğraf çekmekten ziyade fotoğraf makinalarını kullandığımız döneme;

Okul Öncesi Dönemde Beslenme

Okul Öncesi Dönemde Beslenme

Beslenme; büyüme ve gelişme, yaşamın sürdürülmesi ve sağlığın korunması için alınan besinlerin organizmada kullanılmasıdır.

Okul Öncesi Dönemde Çocuklarla Etkili İletişim

Okul Öncesi Dönemde Çocuklarla Etkili İletişim

0-6 yaş grubu çocuklarla iletişim kurarken,bir yetişkinden bekliyebileceğiniz iletişim becerilerini göstermelerini beklememeniz gerekir.